שאלות ותשובות

הזמינו שירות

צנרת גז

הרכבת כיריים

בתים בבנייה ושיפוץ

נקודות גז

תיקון דליפות גז

מכירת והתקנת חגז

גז תעשייתי

שירותי גז נוספים

טכנאי גז פרטי יכול לבצע עבודות גז ביתיות לאחר שעבר את ההכשרה המתאימה וקיבל רישיון לביצוע עבודות גז ממשרד התמ”ת. יש לציין שלרוב השירות של טכנאי גז פרטי יהיה מהיר ואדיב יותר ולכן לקוחות רבים מעדיפים להזמין טכנאי גז פרטי.
זהו תקן שמגדיר את הכללים לביצוע עבודות גז. התקן מחייב ספקי גז וטכנאי גז לפעול על פיו וקובע כללי בטיחות לביצוע עבודות גז
טכנאי גז עוברים הכשרה מתאימה וכן הדרכות אשר תפקידן לוודא כי הם בקיאים בתקן לביצוע עבודות גז וכן מקפידים על כל כללי הבטיחות. לכן, מומלץ להזמין טכנאי גז מוסמך לביצוע עבודות גז, וזאת למען שמירה על הבטיחות שלכם, של משפחתכם ושל אלו הסובבים אתכם (לדוגמא, שכנים). חשוב להדגיש שהחוק אוסר על רכישת גז מספק שאינו מורשה או התקנת מתקן גז באמצעות גורם שלא הוסמך לביצוע עבודות גז.
כאשר אנשים שאינם הוסמכו לביצוע עבודות גז מחברים את מערכת הגז לדירה, מאוד ייתכן שהעבודה תבוצע בצורה לא בטיחותית ואף מסוכנת. בנוסף, אם העבודה לא תבוצע לפי התקן, הדירה תנותק מאספקת הגז, יהיה צורך לתקן את מערכת הגז, לשלם על כך כסף לטכנאי גז מוסמך ולעתים אף לשבור קירות או ריצוף בבית.
כדאי להזמין את טכנאי הגז בשלב מוקדם יחסית, ולפני התקנת הריצוף. כך תוכלו לוודא שטכנאי הגז מניח את הצנרת החדשה בהתאם לתכנון הדירה והתקנים, ובאופן שיהיה בטוח לשימוש.
צינור גז תקני הוא צינור נחושת שמושחל בתוך פלסטיק בצבע צהוב. ניתן לשאול את טכנאי הגז איזה צינור הוא מתקין ומה קוטרו, על מנת לוודא שהצינור מתאים לצריכה של המכשיר שהצינור מיועד אליו. שימו לב, צינור הפלסטיק הצהוב שמכסה את צינור הנחושת שומר על צינור הגז ומכאן חשיבותו הגדולה.
אם חברת הגז עשתה אצלכם לאחרונה בדיקה תקופתית, ייתכן שהיא מצאה ליקוי חשוב – צינור הגז לא מקובע. הסיבה לכך היא שבעבר לא הקפידו על קיבוע צינור גז לקיר, אולם התקן הישראלי מחייב זאת ויש לכך חשיבות עליונה. צינור גז אשר לא מקובע לקיר מסכן את כל הסובבים. רוח חזקה או חפץ שיפגע בו עלולים לגרום נזק לצינור ולהביא לדליפה מסוכנת. לכן, תקן 158 מחייב קיבוע של כל צינור גז בהתקנה, גם כשמדובר בעבודה בגובה. למעשה, הקיבוע מבטיח התקנה נכונה של הצינור לאורך זמן.
אם קיים בביתכם או בבניין המגורים שלכם צינור גז אשר לא מקובע לקיר, אל תחכו לבדיקה התקופתית של חברת הגז על מנת לתקן זאת. מאחר שמדובר בביטחונכם, חשוב מאוד להקדים ולטפל בבעיה. טכנאי גז מוסמך יוכל לבצע קיבוע של צינור גז ולוודא כי הצינור מותקן בהתאם לתקן 158. יש לציין כי התקן קובע כיצד יש לעגן את הצינור (מה המרווח בין נקודות העיגון) ולכן חשוב מאוד להזמין טכנאי גז אשר בקיא בתקן ובעל ניסיון בקיבוע צינורות גז לביצוע העבודה. שימו לב כי בתים רבים באזור המרכז (בעיקר בתל אביב רבתי) ישנים ומשכך הותקנו בהם צינורות גז בגובה ללא קיבוע בהתאם לתקן. אם אתם חוששים שצינור הגז בבניין המגורים שלכם לא מותקן בהתאם לתקן, כדאי להזמין טכנאי גז לבדוק זאת בהקדם האפשרי.